Skanowanie

skanowanie wroclawSkanery to przebiegowe urządzenia odczytujące obrazy, kody kreskowe, fale radiowe i wiele innych i przetwarzają je do formy cyfrowej. Różnica pomiędzy skanerem a aparatem fotograficznym polega na technice zapisywania obrazu – skaner analizuje skrupulatnie każdą linię obrazu (głowica skanera przesuwa się po skanowanym materiale, lub jest on przesuwany przed głowicą). Skaner nazywany jest również czytnikiem przebiegowym lub krokowym.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów skanerów – min. optyczne, elektroniczne i magnetyczne. Na co dzień najczęściej możemy się spotkać z optycznymi skanerami, znajdują się w większości drukarek, a także stykamy się niemal codziennie ze skanerem optycznym do kodu kreskowego w sklepie.

Zaawansowane skanery pozwalają na pozyskiwanie obrazów z dużych formatów (ponad A4) i uzyskują niemal doskonała jakość cyfrowej kopii. Są to drogie urządzenia, znajdziemy je w profesjonalnej drukarni Wrocław. Doskonałej jakości skany są niezbędne w pracy projektantów i designerów i to oni najczęściej korzystają z profesjonalnych usług skanowania. Wysokiej jakości skany są doskonałym materiałem do dalszej obróbki cyfrowej.

Reklamy